: Autor: Redakcja Komentarze: 0

W ostatnim czasie, w mediach społecznościowych, bardzo dużo słyszy się o aloesie. O czystym, naturalnym aloesie. Aktualna moda nakazuje kupować roślinę, a następnie rozwarstwiać jej liście i używać miąższu bezpośrednio w pielęgnacji. Odchodzi się już nawet od kosmetyków aloesowych, zastępując je czystym, naturalnym składnikiem. Jakie działanie ma aloes i jak nam może pomóc?

Aloes w pigułce

Najważniejszy w tej roślinie jest miąższ. Składa się w dużej mierze z wody, jednak potrafi zdziałać cuda, dlatego że w  jego skład wchodzą również kwasy tłuszczowe, enzymy roślinne, aminokwasy, beta-karoten, sole mineralne, biotyna i kwas foliowy. Ta cudowna mieszanka, dobrze sprawdza się zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce.

W medycynie aloes wykorzystuje się do leczenia chorób układu pokarmowego, chorób skóry i łagodzenia stanów zapalnych jamy ustnej. Wodnym wyciągiem z liści aloesu, leczy się nawracające zapalenia dróg oddechowych. Zastosowanie aloesu w lecznictwie, jest ogromne, jednak nie jest to najważniejszy aspekt jego zastosowania.

A co ma aloes do pielęgnacji?

Prawdziwą furorę aloes robi w pielęgnacji i kosmetyce.  Wszelakie podrażnienia skóry, poparzenia słoneczne, urazy skóry – aloes radzi sobie z nimi znakomicie. Łagodzi, nawilża, daje poczucie ulgi i dodatkowo pięknie pachnie. Gdy zaczęła się epidemia koronawirusa, a wszystkie żele antybakteryjne zniknęły z półek, nastała moda na samodzielne robienie żeli. Główny składnik oprócz alkoholu i wody? Aloes, który zapobiega nadmiernemu wysuszeniu się skóry. Z aloesu można robić maseczki, które nakłada się zarówno na ciało, jak i na włosy. Wystarczy zetrzeć na tarce jego soczyste wnętrze i gotowe! Co ważne, aloes nadaje się do cery wrażliwej i można bez przeszkód używać go w ciąży.

To jeszcze nie koniec. Aloes również się pije. Sok z tej rośliny, jest przydatny w procesie detoksykacji, pomaga na niestrawność, a także sprawdza się jako napój podczas diety.

Nieskończenie pożyteczny

Aloes ma niezliczoną ilość zastosowań. Można go porównać do oleju kokosowego, który również jest stosowany na wielu płaszczyznach. Moda o której wcześniej wspomniałam, na używanie miąższu otrzymanego bezpośrednio z rośliny, jest bardzo pożyteczna. Mamy pewność, że używamy naturalnego składnika, który nie jest zmieszany z żadnymi chemicznymi ulepszaczami. A w takiej właśnie, naturalnej postaci, aloes jest najskuteczniejszy.

Leave a Comment