: Autor: Katarzyna Kubeł Komentarze: 0

BB Glow to zabieg, który w ostatnim czasie podbija rynek kosmetyczny. Producent obiecuje, że kuracja gwarantuje rozświetlenie i regenerację cery, a także pozwala uzyskać efekt trwałego makijażu. Dlatego szybko pokochały go miliony kobiet na całym świecie. Sprawdź, co warto wiedzieć o kuracji!

Czym w ogóle jest BB Glow?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym w ogóle jest zabieg BB Glow. W końcu to zupełna nowość na polskim rynku, więc jeszcze niewiele osób go zna. BB Glow to innowacyjne serum gwarantujące trwałe rozświetlenie cery, a także maskuje jej niedoskonałości. Dzięki zawartości substancji czynnych, highlightera oraz dodatków pigmentacyjnych pozwala uzyskać efekt promiennej skóry oraz trwałego makijażu przez cały rok. Cera nabiera zdrowego blasku i odbija naturalne światło, a serum z ogromnym powodzeniem zastępuje codzienny make-up. Jednak to nie koniec korzyści! Warto również pamiętać, że BB Glow to równocześnie zabieg pielęgnacyjny, który przyczynia się do głębokiej rewitalizacji skóry. Jest to możliwe dzięki zawartości wysokostężonego kwasu hialuronowego oraz innych składników odżywczych.

W jaki sposób wykonuje się zabieg?

Zabieg wykonuje się dermapenem, który daje możliwość dotarcia do wszystkich, nawet trudnodostępnych obszarów twarzy takich, jak okolice nosa, czy oczu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zabieg musi być precyzyjnie wykonany, aby nie powstały plamy na twarzy. W dermapenie znajduje się 24-36 igieł o długości 0,25-0,30 cm, co sprawia, że nakłucia powstają jedynie w naskórku. Warto też pamiętać, że BB Glow nie jest, wbrew opiniom krążącym w internecie, żadnym rodzajem mikropigmentacji ani wtłaczania fluidu w skórę. W rzeczywistości to zabieg pielęgnacyjny, który poprawia wygląd i koloryt cery. 

Jakie efekty daje BB Glow?

BB Glow pomaga uzyskać efekt trwałego makijażu, a także rozświetlenia i rewitalizacji skóry. W efekcie kuracji znikają oznaki zmęczenia, a także pozbywamy się szarości cery, która nabiera zdrowego wyglądu.  Zabieg pomaga nam ukryć drobne niedoskonałości takie, jak przebarwienia, piegi,  plamy starcze, blizny, rozstępy, a także cienie pod oczami. To wszystko sprawia, że możemy zrezygnować z makijażu na co dzien. W dodatku składniki zawarte w preparacie do zabiegu BB Glow sprawiają, że skóra staje się rozświetlona, doskonale nawilżona, wygładzona i zrewitalizowana, a koloryt zostaje ujednolicony. 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Czas utrzymywania się efektów kuracji zależy od tego, ile zabiegów wykonamy. Jeżeli zdecydujemy się na jeden zabieg tzw. ”bankietowy” to rezultatami możemy się cieszyć przez 4-6 tygodni. Natomiast, gdy poddamy się serii 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępie 14-dniowym to efekty utrzymują się od 3-6 miesięcy.

Klientki o zabiegu

Trochę się obawiałam samego zabiegu i efektu dyskomfortu ze względu na mikronakłucia, ale niepotrzebnie. Cała procedura jest przyjemna i bezbolesna, a także nie pojawiają się żadne inne skutki uboczne. Może tylko wystąpić niewielkie drapanie lub szczypanie.

BB Glow bardzo mnie zaciekawił, więc z wielką chęcią przystąpiłam do testowania. Połączenie intensywnej pielęgnacji z efektem makijażu, który utrzymuje się przez dłuższy czas – to było coś czego potrzebowałam. Wykonałam serię zabiegów BB Glow z zalecanym odstępem dwutygodniowym. Nie nastawiałam się na drastyczne zmiany, więc efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Już po pierwszym zabiegu stan skóry się lekko poprawił – drobne niedoskonałości stały się mniej widoczne, a cera nabrała lekkiego blasku. Natomiast po całej serii efekty były zdumiewające – zniknęły wszelkie niedoskonałości, koloryt się wyrównał, cera stała się świeża i promienna.

Jak należy postępować po zabiegu?

Bardzo ważna jest odpowiednia domowa pielęgnacja, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty i utrzymać efekty jak najdłużej. Jak więc postępować? Przez 6 godzin po wykonaniu zabiegu nie wolno przemywać skóry, a przez 24 godziny nie powinno się wykonywać makijażu. W tym czasie należy dobrze nawilżać skórę oraz pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Dlatego warto skonsultować specjalistą, czy używamy odpowiednich kremów. Nie powinno się też stosować samoopalacza, gdyż może on negatywnie wpłynąć na efekty zabiegów. Nie możemy też wykonywać peelingów chemicznych ani używać żadnych produktów drogeryjnych złuszczających naskórek. Po zabiegu BB Glow powinniśmy też zrezygnować z opalania, sauny oraz basenu, a także unikać zwierząt.

Leave a Comment