: Autor: Redakcja Komentarze: 0

Zabiegi kosmetyczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, przede wszystkim wśród kobiet. Bez wątpienia dziedzina kosmetologii rozwinęła się w bardzo szybkim tempie. Szereg możliwości, jakimi obecnie dysponuje, jest niemal nieograniczony. Z chęcią więc sięgamy po różne nowinki i korzystamy z istniejących metod, np. epilacji. Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Ile kosztuje? Jak długo utrzymają się efekty? Sprawdź z nami!

Zacznijmy więc od początku… 

Depilacja laserowa to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. W trakcie zabiegu wiązka światła laseru wnika w głąb włosa poprzez melaninę, czyli barwnik zawarty w mieszku włosowym. W efekcie dochodzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z korzeniam. Kuracja jest więc świetnym rozwiązaniem dla osó z nieustannie wrastającymi włosami czy podrażnieniami.

Przed zabiegiem – o czym warto pamiętać?

Niewątpliwie depilacja laserowa uchodzi za bezpieczną, a skóra nie jest narażona na nagrzewanie. Jednak każda ingerencja w nasze ciało i organizm, może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Istotnym jest zastosowanie się do kilku odgórnych zasad i zaleceń. Wówczas uda się uniknąć niechcianych skutków ubocznych, takich jak przebarwienia skóry. Bezsprzecznie wizyta u kosmetyczki powinna więc stanowić punkt pierwszy, a zarazem najważniejszy. Specjalista oceni typ skóry oraz wykluczy możliwe przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić wykonanie zabiegu. Dodatkowo przed depilacją laserową nie można się opalać oraz należy całkowicie zrezygnować z kremów do depilacji czy kosmetyków z kwasami.

Depilacja laserowa i jej przebieg

Czas trwania depilacji jest zależny w głównej mierze od partii ciała, która jest poddawana zabiegowi. Zwykle wynosi on od kilku do kilkudziesięciu minut. Po jego zakończeniu może pojawić się delikatny obrzęk, który zwykle ustępuje po 2-3 dniach. Proces gojenia z pewnością przyspieszymy, gdy będziemy dbać o skórę z należytą dokładnością. Kosmetyki, których używamy nie powinny zatem zawierać alkoholu czy detergentów. Dodatkowo powinnyśmy unikać długich i gorących kąpieli. Kolejne etapy depilacji laserowej są wykonywane co 4-8 tygodni aż do zakończenia całego procesu.

Depilacja laserowa – czy boli?

Czy depilacja laserowa boli? Niewątpliwie jest to kwestia indywidualna. Próg bólu u każdego jest inny. Dlatego też nie warto całkowicie sugerować się odczuciami innych. U jednych depilacja będzie bardzo bolesna, u innych sprawi jedynie delikatny dyskomfort. Obecna technologia nieustannie się zmienia i rozwija. Co za tym idzie? Lasery są wyposażone w specjalne systemy chłodzenia, które łagodzą ból.

“Wciąż nie potrafię podjąć decyzji…”

Zabiegi depilacji laserowej cieszą się dużą sławą. Ich skuteczność jest jednak częściowo uzależniona od koloru włosów i skóry. Przy jasnym zabarwieniu mogą niestety nie przynieść zamierzonych efektów. Mimo to, coraz więcej osób się na nie decyduje. Jednorazowy koszt całości zabiegu jest dość wysoki. Jednak w ostatecznym rozrachunku przyniesie znacznie więcej korzyści materialnych. Jednocześnie zaoszczędzimy na czasie i będziemy mogły cieszyć się idealnie gładką skórą!

Leave a Comment