: Autor: Patrycja Cieślak Komentarze: 1

Dążenie do idealnej sylwetki na lato stało się domeną wielu kobiet. Możemy trafić w sieci na treningi personalne, zdrowe przepisy, a także metamorfozy, pokazujące idealną kobiecą sylwetkę.

Może znasz ten stan obsesyjnego wpadania w wir ćwiczeń i zdrowego odżywiania się, szczególnie kilka miesięcy przed sezonem letnim, aby w końcu pokochać siebie i być perfekcyjną. Czy kiedykolwiek jednak ideał, który ujrzysz w lustrze będzie wystarczający? Czytając ten artykuł dowiesz się więcej na temat sylwetki idealnej.

Idealna sylwetka na lato

Długie, szczupłe nogi, wcięcie w talii, szerokie biodra, to według wielu pań idealna sylwetka kobieca. Jeszcze, żeby ważyć tak niecałe sześćdziesiąt kilogramów, wskoczyć w bikini, opalać się na plaży i przyciągać swoimi wdziękami spojrzenia wszystkich mężczyzn dookoła. Wiele kobiet nie akceptuje swojego ciała i wstydzą się pokazać w kostiumie kąpielowym na plaży. Niektóre z nich nie robią ze swoim kompleksem totalnie nic, natomiast część z nich, zaczyna trenować i zdrowo się odżywiać. Muszą być naprawdę bardzo zdeterminowane, żeby osiągnąć idealną sylwetkę na lato. Dzięki temu stają się bardziej pewne siebie, zdrowsze i po prostu szczęśliwe.

Sylwetka na lato 

Nic tak nie motywuje do zrzucenia zbędnych kilogramów, jak fakt zbliżających się wakacji. Wyjazd nad morze, czy upały, w wyniku których chowamy do szafy odzież, która zakrywa znaczną część ciała. Wiele kobiet zaczyna wtedy dietę, chodzą na siłownię, odstawiają słodycze, a nawet głodzą się, aby osiągnąć efekt idealnej sylwetki. Musisz pamiętać, że dążenie do celu, którym jest wymarzona figura ma Tobie sprawiać radość z tego, co robisz. Takie rzeczy trzeba traktować z rozwagą, bo jeśli latem nie będziesz zadowolona z efektu Twojej pracy, to co potem? Później zazwyczaj jest tak, że panie, które zakochały się w zdrowym stylu życia, praktykują go codziennie niezależnie od pory roku. Utrzymują swoją idealną kobiecą sylwetkę, pracując na nią każdego dnia. Spora część przedstawicielek płci pięknej, poddaje się jednak i wraca do starych nawyków lub wytrzymuje w swoich postanowieniach tylko do lata. W efekcie każdego roku zaczyna nową walkę o idealną sylwetkę damską.

Sylwetka kobieca – Instagram vs rzeczywistość

Bardzo dużo influencerek wrzuca swoje zdjęcia w bikini. Najczęściej z plaży lub wyspy, w drogich strojach kąpielowych, aby pokazać sylwetkę idealną. W efekcie stwarzają spore kompleksy dla wielu kobiet i zostają poddane krytyce mediów. Te sesje zdjęciowe są zazwyczaj po wielu przeróbkach. Zostały stworzone na potrzeby jakiejś reklamy danej marki, gdzie oczywiście wszystko musi być idealne. Zamiast patrzeć na wyimaginowane życie takich osób, lepiej zaobserwować konta trenerek, zajmujących się zdrowym stylem życia. Mogą one zostać Twoimi mentorkami, przekazać wiedzę oraz motywować do aktywnego trybu życia każdego dnia. One same również musiały zapracować na swoją idealną kobiecą sylwetkę. Istnieje też wiele wartościowych kont na Instagramie, prowadzonych przez panie, np.: @martynakaczmarek, @alicjajanowicz_fitmotivation, @werxik_, @breeelenehan, @kale.themwith.kindness, które pokazują piękno kobiecego ciała bez żadnych przeróbek oraz idealną sylwetkę, łamiąc przy tym rzekome kanony piękna. Nie musisz więc zdążyć z formą do lata. Praktykuj wartościowe nawyki dla zdrowia i kondycji fizycznej, a wtedy będziesz dla siebie wystarczająca.

1 people reacted on this

Leave a Comment