: Autor: Patrycja Cieślak Komentarze: 1

Porównujesz własne zdjęcia pozowane do tych, które wstawiają influencerki? Wkładasz w swoje fotki wiele starań, ale dostrzegasz gorszy efekt? One dokładnie wiedzą jak zapozować! Czytając ten artykuł, poznasz ich sekret oraz dowiesz się jak pozować do zdjęć, żeby za każdym razem wyjść idealnie.

Zdjęcia – jak pozować?

Nie ma wprawdzie idealnego przepisu na to, jak pozować do zdjęć. Jednak influencerki, które wrzucają na Instagram swoje posty, cieszą się raczej pozytywnym odbiorem ze strony internautów. Mogą pochwalić się wieloma dobrymi komentarzami na swój temat. Trzeba przyznać, że ogromny wpływ ma na to ich uroda i podkreślenie jej poprzez makijaż. Zdjęcia nie mogą też być drętwe, to znaczy: wymuszona mimika twarzy, dziubki, sztuczny uśmiech, panie te są raczej naturalne. Czy make-up i prostota mogą iść w parze? Oczywiście, że tak, ponieważ od takich kobiet bije ewidentnie pewność siebie. Nikogo nie udają, zdjęcia z ich wizerunkiem są świetne, ponieważ każda sesja jest dla nich cennym doświadczeniem. Podejmują współprace, na których temat mają pojęcie, a co najważniejsze, dostają wskazówki, jak pozować do zdjęć, żeby za każdym razem wyjść idealnie. Zdjęcia pozowane powinny być na równi z tym, jak się czujesz, pokaż całą sobą to, co chcesz przedstawić. Stawiamy w nich na autentyczność, a nie przerysowanie, czuj się dobrze na zdjęciach pozowanych.

Telefony i akcesoria - wybierz na Ceneo

Jak pozować do zdjęć na Instagramie?

Posty, które wstawiasz mają podobać się Tobie, choć zdaję sobie sprawę, że na Instagramie liczysz na coś więcej. Od dłuższego czasu można zauważyć, że na zdjęciach pozowanych,atutami na fotkach stały się podkreślone oczy, usta, a także piegi i pieprzyki na twarzy. Warto więc je uwidocznić, dzięki makijażowi i naturalnemu światłu. Jeśli masz piękne, kręcone/proste/długie włosy, rozpuść je i pokaż światu! Ważne jest przy pozowaniu do zdjęć, aby nie była to fotografia ,,od dołu”, ale skierowana na całość Twojej twarzy, więc możesz uśmiechnąć się, spojrzeć zalotnie, zamknąć oczy dla zaprezentowania mocy makijażu powiek. Jeśli jest to fotka, która ma uwidocznić Twoją figurę, czyli podkreślić bardziej atuty kobiecości, to warto ją zrobić w nieco obcisłych ubraniach np.: bokiem w pozycji stojącej, wystawiając jedną z nóg bardziej do przodu lub z poważniejszą mimiką twarzy i spojrzeniu ku dołowi albo obiektyw.

Jak pozować do zdjęć na wakacjach?

Tutaj także nie ma jednoznacznej odpowiedzi do tego jak pozować do zdjęć, żeby za każdym razem wyjść idealnie. Jesteś ze znajomymi na dobrej imprezie – pokaż to jak razem świetnie się bawicie. Łapcie do swojej kolekcji zdjęcia, w których uchwycicie różnorakie pozy, podczas tańca lub siedzenia przy jednym stole. Jeśli przebywasz na wakacjach w innym kraju, nad morzem lub w górach, postaraj się uchwycić siebie, swoją radość z miejsca,  w którym przebywasz. Pozując do zdjęć w plenerze, możesz dodatkowo odchylić głowę za siebie albo w bok, chwycić kosmyk włosów lub podeprzeć dłonią swoją buzię. Zrób sobie selfie lub poproś o zrobienie zdjęcia pozowanego na tle jakiegoś krajobrazu. W takich fotografiach ważną kwestią jest miejsce, czyli tło, na którym możesz odpowiednio zaprezentować się. Wybierz więc pozy, dzięki którym czujesz się swobodnie.

Pozowanie do zdjęć  poradnik

Podczas pozowania do zdjęć, możesz sięgnąć po inspiracje do: @wersow, @dagmarakaminskafotografia, @martyna.world, @klaudianiescior. To tylko kilka z przykładowych Instagramowych kont, na których dziewczyny robią poprzez fotografie furorę w sieci. Oto jeszcze kilka porad, jak pozować do zdjęć:

  • nie wstydź się pozować, tu nie ma żadnych barier,
  • pokaż całą siebie w naturalnej odsłonie,
  • wyszczególnij, dzięki pozowaniu to, co w sobie lubisz najbardziej,
  • dodaj trochę makijażu, ale nie przesadnie, żeby zdjęcie nie było zbyt sztuczne,
  • nie pozuj na siłę, zdjęcie w górach niech kojarzy się z wypoczynkiem, wędrówką, a nie galą,
  • uśmiech jest wspaniałym dodatkiem,
  • nie zapominaj o krajobrazie, tło jest istotne,
  • drobne gesty ciałem też się liczą, żeby zdjęcie nie było zbyt ,,sztywne”. 
Telefony komórkowe - porównaj na Ceneo

1 people reacted on this

  1. musze sprawdzic te porady, bo z reguly na zdjeciach wychodze fatalnie

Leave a Comment