: Autor: Redakcja Komentarze: 0

Nie chodzi o to, żeby udawać bogacza i zachowywać się jak ludzie elity. Bardziej chodzi o to, żeby stać się wartościowym człowiekiem oraz poprawić jakość swojego życia. Przecież jedno ma się życie i chciałoby się je przeżyć jak najlepiej. Nie musimy zadawalać się przeciętnym ubraniem, niedobrym jedzeniem. Przy średnich dochodach można zmienić swoje nawyki, styl życia na bardziej pasujący do bogatych ludzi. Chociaż nie jest to łatwe i trzeba popracować nad swoim zachowaniem, warto! Jak więc ubierać się na bogato nie mając wielkiego budżetu?

Przestań wydawać na głupoty

Żyjemy w świecie reklam, gdzie z każdej strony kolorowe witryny sklepowe oraz reklamy internetowe zasypują nas pięknymi rzeczami, luksusowymi kosmetykami, drogimi gadżetami, które potrzebujemy, aby być szczęśliwymi ludźmi. Ale przecież nasza szafa jest pełna ubrań, nie mówiąc o całym mieszkaniu z mnóstwem niepotrzebnych rzeczy. Zamiast kupować kolejne „potrzebne” rzeczy musimy dobrze przeanalizować, co potrzebujemy. Po zastanowieniu się okazuje się, że wcale nie musimy kupować nowego fotela, który jest modny.  Aby zmienić swoje życie musimy zacząć od swojego otoczenia. Wszystkie meble oraz całą naszą szafę trzeba przeanalizować zadając sobie bardzo proste pytania:

  • Czy naprawdę lubię daną rzecz?
  • Czy jest to mi potrzebne?
  • Czy posiadanie go/jej dodaje wartość mojemu życiu?
  • Czy to noszę, używam, dbam o to?
  • Czy to spełnia swoje zadanie?

Jeśli nie odpowiem twierdząco na pytania dotyczące danej rzeczy, ubrania to trzeba się ich pozbyć. Zniszczone rzeczy wyrzucić, a dobre sprzedać i zarobić trochę pieniędzy.

Mniej znaczy lepiej

Pozbywając się niepotrzebnych, zbędnych rzeczy ze swojego otoczenia od razu stajemy się lżejsi na duszy i w głowie. Nasze ciało często pozbywa się problemów z głowy i doznaje oczyszczenia. Mniej znaczy lepiej. Nie trzeba mieć dziesięciu takich samych bluzek czy dużej liczby mebli, aby być szczęśliwym. Wolna, pusta przestrzeń sprawia, że nasze życie nie jest takie zabałaganione. Mniej rzeczy to przecież mniej bałaganu wokół. A często nasze serce związane jest z daną rzeczą, do której jesteśmy przywiązanie i z którą tkwimy w problemach. A wystarczy zrobić porządek w swoim domu, przy okazji życiu.

 Minimalistyczna styl życia

Minimalistyczny styl życia to bardzo modny, ekologiczny styl. A przede wszystkim można trochę oszczędzić pieniędzy i przeznaczyć na inne potrzeby. Minimalistyczne otoczenie sprawia, że nie potrzebujemy gromadzić tyle niepotrzebnych rzeczy. A jeśli coś potrzebujemy wybieramy rzeczy lepszej jakości, które nam posłużą przez lata. Jedna dobra rzecz sprawia, że nie wydajemy kolejnych pieniędzy na naprawę lub nie kupujemy co roku takiej samej, tylko że gorszej jakości rzeczy.

Postaw na jakość, nie na ilość!

Szafa pęka w szwach, a my nadal nie mamy pomysłu co założyć na siebie. Każdy ma taki problem, ponieważ chodzimy tylko w 20% rzeczy ze swojej garderoby. A co z pozostałą liczbą? Ile pieniędzy zostałoby w portfelu, gdybyśmy nie kupowali tych 80% ubrań, w których i tak nie chodzimy? Planując nową garderobę, skupmy się na podstawowych rzeczach, które do wszystkiego pasują i są odpowiednie na wiele okazji. Takie basic rzeczy, które posłużą nam przez długie lata warto kupić dobrej jakości. Można wydać na nie więcej pieniędzy, ale z myślą, że będą przez długie lata w naszej szafie. Nie skupiajmy się na trendach jednego sezonu, kolorowych bluzeczkach i spódnicach. Wybierzmy stonowane kolory i kroje. Dobrej jakości bawełniana bluzka, jedwabna chusta, swetry z naturalnych tkanin oraz płaszcz na długie lata.

Ubieraj się bogato – rozwijaj swój styl

Oglądając zdjęcia gwiazd możemy się złapać na tym, że nie zawsze rzeczy za bardzo duże pieniądze są ładne. Często ludzie, którzy kreują się na bogatych zakładają luksusowe ubrania znanych projektantów, które od góry do dołu krzyczą logiem danej firmy. I czy to nam się podoba? Raczej nie… Nie chodzi o kreacje za tysiące złotych, lecz o swój indywidualny styl. Dobra jakość ubrania zawsze się obroni,  wygląda elegancko i modnie. Nie trzeba świecić złotym łańcuchem i udawać bogatych ludzi.

Klasyka zawsze się obroni

Klasyczne ubrania rzadko wychodzą z mody. Im lepszej jakości, tym są długotrwałe. Klasyka wygląda elegancko i stylowo. Nie trzeba ubierać się ekstrawagancko, aby zabłysnąć. Wystarczy stonowane, klasyczne stylizacje dopełnione pięknymi akcesoriami czy butami. Czasem biżuteria „robi” nam modną stylizację. Przykładem jest mała, czarna sukienka. Klasyk na klasyki, powinien być w szafie każdej kobiety. Dodając buty, torebkę i biżuterię możemy otrzymać różne stylizacje, na przeróżne okazję.

Niedrogi sposób na poprawę każdego wyglądu

Jeśli chcemy wyglądać jak milion dolarów, musimy dbać o siebie. Gdy czujemy się dobrze, nawet w zwykłym dresie będziemy wyglądać pięknie. Umyte, ułożone włosy, piękna, zdrowa cera oraz zadbane paznokcie to droga do sukcesu. A przecież nie trzeba chodzić co tydzień do salonu piękności. Wystarczy o siebie dbać w domowych zaciszu.

Nie przepłacaj

Pamiętaj, że dobrej jakości ubrania to nie drogie szaty z kolekcji znanych projektantów. Nie o widoczne logo chodzi, a o jakość materiału i wykonanie. Naucz się czytać metki i zawsze wybieraj naturalne tkaniny. Dobrej jakości bluzka nie musi kosztować krocie. A często łapiemy się na tym, że kupujemy ubrania ze względu na markę, a nie na jakość.

Głowa do góry

Nie potrzebujesz zarabiać bardzo dużo pieniędzy, aby czuć się wartościowym człowiekiem. Zawsze możesz żyć jak milioner, nawet, jeśli twoja wypłata mówi coś innego. Aby poprawić jakość swojego życia popracuj nam nim i skup się na rzeczach ważnych. Nie wydawaj pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. Kupuj ich mniej, ponieważ minimalizm jest dobrym stylem. Gdy jednak już coś kupujesz, patrz zawsze na jakość. Aby, wyglądać lepiej stwórz swój własny styl, nie naśladuj nikogo innego. Dbaj o siebie, o swój wygląd i o swoje zdrowie. I stań się lepszym człowiekiem, pomagaj innym, nie spiesz się i żyj, dostrzegając piękno naszego świata.

Leave a Comment