Jak zorganizować wieczór panieński?
Ach, ten wieczór panieński! To ostatni dzień tzw. „wolności” i chwila szaleństwa dla przyszłej panny młodej. Jest to idealny moment na pożegnanie stanu wolnego, ale i spełnienia marzeń bohaterki imprezy. Organizacja takiego eventu naprawdę nie jest z najłatwiejszych zajęć, a więc zajmuje trochę czasu i potrzebuje głowę pełną pomysłów. W tym artykule podpowiemy jak krok po kroku z głową zaplanować wymarzony wieczór, aby uniknąć chaosu i nudy.
Organizacja wieczoru panieńskiego – najważniejsze kwestie
Impreza powinna być niespodzianką dla Panny Młodej. Rola organizatora najczęściej przypada świadkowej. Jednak nie musi tak być! Często świadkowa ma na głowie mnóstwo zadań i czuje się na siłach zabrać się jeszcze za organizację tak dużego przedsięwzięcia. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby za wieczór panieński osoba z najlepszymi pomysłami i największą energią. Wieczór panieński ma być przede wszystkim prezentem dla Panny Młodej, ma ona tylko zostać poinformowana o terminie i miejscu imprezy.
Wieczór panieński – idealny termin
W Polsce takie imprezy najczęściej organizujemy 1-2 tygodnie przed ślubem. Jednak zdarzają się wieczory panieńskie organizowane nawet miesiąc wcześniej. Samą organizacją lepiej zacząć się zajmować na 2-3 tygodnie wcześniej. Po przygotowaniu listy uczestniczek, warto się z nimi skontaktować i upewnić się, że wybrany termin wieczoru panieńskiego jest odpowiedni.

Miejsce też jest ważne
Wybór miejsca jest jednym z największych wyzwań związanych z organizacją. Warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:
- budżet, jakim dysponujecie,
- miejsce zamieszkania Panny Młodej oraz uczestniczek wieczoru,
- osobowość Panny Młodej,
- charakter wieczoru,
- przewidywane warunki atmosferyczne,
- wiek uczestniczek.
Po ustaleniu podstawowych kwestii, przechodzimy do określenia miejsca lub miejsc do zabawy. Jest ich wiele, można zdecydować się na świętowanie w klubie, restauracji, hotelu, w SPA, spędzić wieczór z nauką tańca, na karaoke imprezie, shoppingu, w domowym zaciszu lub wręcz przeciwnie, na wyjeździe.

A co z tematem wieczoru panieńskiego?
Przy planowaniu tematycznej imprezy ważne jest kierować się zasadą, co – sprawi radość przyszłej Panie Młodej. Można zaplanować wieczór przebierany, gdzie każda z uczestniczek wcieli się w postać z ulubionego filmu bohaterki imprezy lub wieczór w jednym z wybranych stylów: hawajskim, hiszpańskim, Moulin Rouge, coctail party, glam diva itp. Pamiętajmy o tym, aby wybrany motyw przewijał się przez cały wieczór oraz był widoczny w strojach, upominkach i gadżetach, przekąskach oraz drinkach, jak i miejscu zabawy.
Co to za wieczór panieński, bez prezentów?
Zwykle dziewczyny składają się, aby zrobić Pannie Młodej niespodziankę! Upominki należy dopasować do charakteru Panny Młodej – mogą być one zabawne lub bardziej pikantne! Prezentem może być na przykład bielizna jadalna, elegancka bielizna na wieczór we dwoje, podwiązka, pas do pończoch, pończochy, kości do gry w Kamasutrę, zestaw do masażu, koszulka personalizowana, komplet personalizowanych poduszek, książka, np. “Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”. Jeżeli dysponujecie odpowiednim czasem i umiejętnościami, to możecie również własnoręcznie przygotować prezent na wieczór panieński. Upominki na pewno pozostaną na długo w pamięci nie tylko Panny Młodej, ale wszystkich gości.
Planując atrakcje na wieczór panieński pamiętajcie o zasadzie: zabawy nie mogą w żaden sposób obrażać uczuć Panny Młodej oraz przekraczać granic dobrego smaku!
Życzymy niezapomnianej zabawy!
Planujesz wyjątkowe wydarzenie w Poznaniu? Sala Eventova to idealne miejsce na organizację wesel, komunii i innych uroczystości rodzinnych. Sprawdź naszą ofertę na salę na wynajem w Poznaniu!

Sprawdź również: Małżeństwo z rozsądku w XXI wieku