: Autor: Redakcja Komentarze: 0

Wyposażenie salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej to nie lada wyzwanie. W tym procesie naturalnie skupiamy się przede wszystkim na doborze urządzeń zabiegowych, a także niezbędnych akcesoriów. Musimy jednak pamiętać, że żaden gabinet kosmetyczny nie może obejść się również bez odpowiednich mebli. Szczególnie istotne będzie to, jakie krzesła dla personelu i klientów znajdą się w przestrzeni salonu.

Jak dopasować krzesła do wymagań gabinetu?

Pierwszym krokiem na drodze do wyposażenia gabinetu jest dobór krzeseł tak, by dobrze wpisywały się w potrzeby salonu. Pod uwagę należy tu wziąć przede wszystkim liczbę stanowisk zabiegowych — w każdym z nich powinien się znaleźć fotel dla klienta oraz dla osoby przeprowadzającej zabieg. Rodzaj oferty salonu również ma istotne znaczenie — w końcu zależy nam na tym, by jak najbardziej ułatwić sobie pracę, a klientom zapewnić wygodę i możliwość zrelaksowania się w trakcie zabiegu.

Przed rozpoczęciem zakupów dobrze jest podsumować budżet, jaki możemy przeznaczyć na wyposażenie salonu w krzesła i fotele, a także określić, które modele będą pasować do planowanego wystroju wnętrza. Meble kosmetyczne warto pozyskiwać u renomowanych dostawców — dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że posłużą one długo i zapewnią komfort oraz precyzję pracy. Krzesła i taborety do salonu można znaleźć na przykład w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/krzesla-i-taborety/.

Jak wybrać krzesło lub fotel do gabinetu kosmetycznego?

Podstawową kwestią w doborze krzesła do gabinetu kosmetycznego jest zastosowanie. Możesz postawić na klasyczne, uniwersalne modele, lub wybrać egzemplarz dedykowany konkretnemu zabiegowi, na przykład pedicure (ze wbudowanym brodzikiem). Kolejną kwestią jest ergonomia.

Krzesła, fotele i taborety powinny być wyposażone w regulację wysokości. W doborze mebli dla personelu warto pamiętać o takich kwestiach jak dobrze wyprofilowane siedzisko oraz system kółek, pozwalający z łatwością zmienić pozycję bez konieczności przenoszenia krzesła.

Dobór krzeseł do gabinetu kosmetycznego a estetyka — na co zwrócić uwagę?

Dla klientów salonów kosmetycznych ogromne znaczenie ma estetyka wnętrz, w których poddawani są zabiegom. Przestrzeń gabinetu powinna być nie tylko czysta i funkcjonalna, lecz również gustownie urządzona. Standardem jest nowoczesne wyposażenie i klasyczny, ponadczasowy design. Współcześnie wiele salonów decyduje się na monochromatyczny wystrój o minimalistycznym charakterze. Taka przestrzeń ma szanse spodobać się osobom o najróżniejszych gustach i uczynić salon bardziej profesjonalnym w ich oczach.

Najlepszym wyborem do gabinetu kosmetycznego będą meble w kolorach takich jak biel, beż czy jasnoszary. Są to subtelne barwy, które pozwalają wyciszyć się i zrelaksować przed zabiegiem. Jasne kolory dobrze odbijają światło, dzięki czemu wnętrze pomieszczenia pozostaje doskonale doświetlone i umożliwiające pracę z mniejszym udziałem sztucznego oświetlenia.

Leave a Comment