: Autor: Redakcja Komentarze: 0

Od zawsze kojarzona z męską częścią garderoby. Alternatywa dla krawata. Wąski pasek tkaniny  wiązany pod szyją. 
Czy mucha, bo o niej tu mowa, jest jednak zarezerwowana jedynie dla panów? Otóż nie! Ten dodatek coraz chętniej jest noszony również przez płeć piękną. Podpowiadamy, jak łączyć ten element z innymi częściami garderoby, żeby wyglądać modnie i oryginalnie.

Na ważne okazje

Ten, kto powiedział, że tylko mężczyźni mogą nosić garnitury i smokingi na ważne uroczystości, takie jak wesele, bankiety czy pokazy, był w błędzie. Już od kilku sezonów zaczęły królować one również w kobiecej garderobie. A gdyby tak, jak w przypadku panów, również w kobiecym wydaniu założyć do garnituru czy smokingu muchę? Dobierając do tego odpowiednie dodatki, na przykład szpilki, wyrazistą biżuterię, pasujący makijaż oraz fryzurę, zyskamy odważną i z pewnością oryginalną stylizację na oficjalne wyjścia.

Nietypowa codzienność

Ten stylowy dodatek sprawdzi się nie tylko na oficjalnych okazjach, ale również w codziennych sytuacjach, na przykład na spotkaniu z przyjaciółmi, rodziną czy swoją drugą połówką. Wystarczy, że do białej koszuli założymy jeansy, czarne spodnie albo ciekawą spódnicę, sportowe białe sneakersy lub ulubione szpilki i oczywiście muchę. W takim zestawieniu zwykła stylizacja nabierze zupełnie nowego charakteru. Dlatego jeśli chcesz się wyróżnić nawet w codziennej sytuacji, załóż muchę!

Mucha specjalnie dla… Pań

Garnitury, krawaty, garniturowe kamizelki. Przyszedł w końcu czas i na muchę! Doczekałyśmy się również tego elementu zaczerpniętego z męskiej garderoby, stworzonego specjalnie z myślą o płci pięknej. Czym jednak  różni się mucha damska od męskiej? Otóż, muchy produkowane dla panów są zwykle podwójne. Natomiast jeśli chodzi o muchę damską, to jest ona pojedyncza, przez co jest mniej sztywna. Znaleźli się nawet tacy producenci, którzy oferują paniom ten dodatek z dłuższymi kokardkami, przypominający swoim kształtem skrzydła motyla. Przez to sprawia wrażenie bardziej kobiecego i subtelnego  niż klasyczna mucha.

Mucha dla kobiet – gdzie możemy je znaleźć?

Poniżej zamieszczamy przykładową  listę sklepów, gdzie można kupić damską muchę lub  zamówić według własnego projektu:

  • Atelier Mody Kasia Hubińska;
  • Willsoor;
  • Manufaktura much;
  • Muchy24;
  • Pakamera;
  • Allegro;
  • Matuula;
  • Kitsch&vintage.

O tym należy pamiętać!

Nie zapominajmy, że można przesadzić. Zwróćmy uwagę, by całość stroju współgrała ze sobą. Musimy pamiętać, że jeśli decydujemy się na muchę w kratę, grochy, kwiatki lub inne wzory, powinniśmy postawić na jednolity kolor koszuli – lub na odwrót. Jeden element zawsze powinien grać główną rolę, drugi stanowić dodatek. Czasem mniej znaczy więcej!

Leave a Comment