: Autor: Patrycja Mroczkowska Komentarze: 0

W szary, jesienny dzień warto wybrać się do kina. Dobry film z pewnością poprawi nam humor nawet przy typowej dla tej pory roku chandrze. Do tej pory mieliśmy już okazję zobaczyć wiele hitów i gorących tytułów. To jednak nie wszystko, co producenci i scenarzyści przygotowali dla nas na ten rok. Filmowa jesień zapowiada się równie ciekawie i obfituje w kilka interesujących premier.

„Bez litości 3: Ostatni Rozdział”

Data premiery: 01.09.2023

Reżyser: Antoine Fuqua

Opis fabuły: Od czasu porzucenia pracy jako płatny zabójca wykonującego zlecenia rządu, McCall (Denzel Washington) próbuje pogodzić się z przerażającymi rzeczami, które robił w przeszłości. Ukojenie znajduje w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu potrzebujących. W południowych Włoszech odkrywa, że jego nowi przyjaciele są pod kontrolą lokalnych bossów mafijnych. Gdy wydarzenia przybierają zły obrót, McCall wie, co musi zrobić: stać się obrońcą swoich przyjaciół, podejmując walkę z mafią.

Już na początku września na kinowych ekranach pojawi się interesujący tytuł. Trzecia część serii filmów „Bez Litości” to prawdziwa gratka dla fanów thrillerów z akcją i mafią w tle. W dodatku fenomenalny Denzel Washington w roli głównej. Tego nie można przegapić.

„Zakonnica 2”

Data premiery: 08.09.2023

Reżyser: Michael Chaves

Opis fabuły: Fabuła filmu Zakonnica 2, kolejnej odsłony serii Obecność, rozgrywać się ma cztery lata po wydarzeniach znanych nam z filmu Zakonnica. Ponownie śledzimy losy siostry Irene, która będzie starała się pozostawić za sobą przeszłość, żyjąc spokojnie w nieznanym nikomu klasztorze we Włoszech, w którym ponownie zaczynają dziać się niepokojące, przerażające wydarzenia. 

Przerażająca zakonnica z serii „Obecność” powraca! Ten kultowy horror, który zgromadził szerokie grono wielbicieli, jesienią 2023 roku doczeka się kontynuacji. To doskonała propozycja dla wszystkich fanów przerażających filmów, pozostawiających po sobie uczucie grozy na długo po seansie.

„Niezniszczalni 4”

Data premiery29.09.2023

Reżyser: Scott Waugh

Opis fabuły: Tym razem „Niezniszczalni” zostają wciągnięci w spisek, który może doprowadzić do wybuchu konfliktu nuklearnego między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Wybuch III wojny światowej wisi na włosku. Dowództwo nad ekipą przejmie bohater grany przez Stathama. Czy jego ludzie uratują świat przed totalną zagładą? Czy „Niezniszczalni” naprawdę okażą się niezniszczalni?

Jesień 2023 to czas premier kontynuacji kultowych serii. Nie inaczej jest z filmami „Niezniszczalni”. Na koniec września będziemy mogli zobaczyć już czwartą odsłonę. W obsadzie znajdziemy między innymi Sylvestra Stallone czy Jasona Stathama. Punkt obowiązkowy dla każdego fana filmów akcji.

„Chłopi”

Data premiery: 13.10.2023

Reżyser: DK Welchman, Hugh Welchman

Opis fabuły: Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Mocny, polski akcent wśród nadchodzących premier. Film zrealizowany na podstawie jednej z najsłynniejszych polskich powieści, za którą Władysław Reymont został nagrodzony Noblem. Produkcja warta zobaczenia dla każdego fana literatury, ale nie tylko. Z pewnością wniesie nowe, świeże spojrzenie na tę kultową lekturę.

„Czas Krwawego Księżyca”

Data premiery: 20.10.2023

Reżyser: Martin Scorsese

Opis fabuły: Gdy na terenie zamieszkiwanym przez Osagów odkryta zostaje ropa naftowa, członkowie plemienia zaczynają ginąć lub umierać z nieznanych przyczyn. Sprawa ta przykuwa uwagę FBI i J. Edgara Hoovera.

Martin Scorsese powraca z nowym, ciekawie zapowiadającym się tytułem. Ponoć chciał stworzyć go od lat, co tylko podkręca atmosferę oczekiwania na tę premierę. Nie należy zapomnieć o fenomenalnej obsadzie, w której pojawiają się między innymi Leonardo DiCaprio, Rober De Niro i Lily Gladstone. Tej jesieni warto wybrać się do kina, aby obejrzeć kolejne, wielkie dzieło wybitnego reżysera.

„Piła 10”

Data premiery: 28.10.2023

Reżyser: Kevin Geuter

Opis fabuły: Historia rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z filmów Piła i Piła II. Chory i zdesperowany John wyrusza do Meksyku, by poddać się ryzykowanej i eksperymentalnej procedurze, która może wyleczyć go z raka. Odkrywa, że jest to oszustwo, wykorzystujące najbardziej podatnych ludzi. Słynny seryjny morderca wraca do pracy, pokazując oprawcom czym jest cierpienie.

Już dziesiąta odsłona kultowej serii horrorów zagości na ekranach tej jesieni. Film, mający swoją premierę tuż przez Halloween, świetnie wprowadzi wszystkich fanów grozy w mroczny, krwawy klimat. Będzie doskonałym wyborem na długi, jesienny wieczór, oczywiście dla tych z was, którzy nie obawiają się takich produkcji.

„Diuna 2”

Data premiery: 02.11.2023

Reżyser: Denis Villeneuve

Opis fabuły: „Diuna: Część druga” ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Stając przed wyborem między miłością życia a losem znanego wszechświata, Paul pragnie zapobiec tragicznej przyszłości, którą tylko on potrafi przewidzieć.

Druga część epickiej serii Sci-Fi na podstawie książek legendarnego Franka Herberta. Jest to kontynuacja wydarzeń z pierwszego tomu, którego adaptację twórcy postanowili rozbić na dwie części. W obsadzie po raz kolejny między innymi fenomenalni Timothee Chalamet i Zendaya. Tej premiery zdecydowanie nie możesz przegapić!

Sprawdź również: Barbie – najsłynniejsza i najbardziej kontrowersyjna lalka świata

Leave a Comment