: Autor: Patrycja Cieślak Komentarze: 0

Piękna fryzura jest idealnym dodatkiem do wyglądu. Zadbane włosy dodają każdej z nas kobiecości. Nie zawsze jednak kosmyki wyglądają na zdrowe i lśniące. Dlaczego tak się dzieje?

Czasem przez złe nawyki lub warunki atmosferyczne, nasze pasma nie należą do najładniejszych. Może to nieodpowiednia dieta, biżuteria noszona na głowie lub przesuszenie. Powodów zniszczonych włosów może być tak naprawdę mnóstwo. Każdej z nas zdarza się popełniać błędy, ale jak je zniwelować? Najlepiej zrobić to za pomocą różnego rodzaju zabiegów, a o nich mowa już niżej.

Nanoplastia

Ta kuracja skutecznie wyprostuje Twoje włosy, żaden skręt nie jest jej straszny. Poza tym nanoplastia pielęgnuje kosmyki. Nie dotyczy to jednak tych farbowanych, ponieważ jeśli pasma są zbyt mocno wrażliwe, ten zabieg może przyczynić się do ich zniszczenia.

Bioplastia

Dla włosów puszących i trochę kręcących się, jest to odpowiednie wspomaganie. Jeśli Twoje kosmyki są delikatne, cienkie, rozjaśnione, to bioplastia trafia w sedno problemu. Może nie prostuje ona strasznie wymagającego skrętu, natomiast bardzo mocno odżywia pasma. Dzięki temu włosy są piękne i błyszczące.

Keratynowe prostowanie

Ten zabieg skutecznie odbudowuje i nawilża zniszczone włosy. Poza tym, że kosmyki są proste i wygładzone, to dzięki keratynie uzyskują efekt odżywienia oraz polepszenia ich struktury wewnętrznej. Tej kuracji nie zaleca się kobietom świeżo po farbowaniu jak i tym, które są krótko po koloryzacji. Pasma po keratynowym prostowaniu, potrzebują właściwego zadbania, dlatego zaleca się kupienie odpowiedniej odżywki oraz szamponu.

Domowa pielęgnacja

Ważne jest, aby nie tylko w salonie, ale i również w domowym zaciszu, potrafić zadbać o swoje włosy. Jest na to wiele sposobów, a oto kilka z nich: 

– domowa maseczka z drożdży,

– olejowanie włosów,

– używanie wcierek,

-regularne podcinanie końcówek.

Leave a Comment