: Autor: Patrycja Cieślak Komentarze: 0


Tinder
eDarling, Sympatia.pl – to tylko kilka z portali, które zapoczątkowały trendy randkoweRandki internetowe pozwalają dosłownie każdemu, na poznanie kogoś nowego w szybki i łatwy sposób.

Czy jednak szybko i łatwo oznacza odpowiednio? Otóż niekoniecznie, ponieważ w Internecie każdy ma możliwość wykreowania swojego wizerunku na potrzeby drugiego człowieka. Możesz napotkać na oszustwa randkowe, hejt i ludzi bez serca, którzy chcą tylko zabawićsię Twoimi uczuciami, a o tym już mowa nieco niżej.

Trendy w randkowaniu

Zakończenie każdej relacji bywa bolesne. Spotkanie się z kimś twarzą w twarz i oznajmienie, że to koniec wymaga sporej odwagi oraz poświęcenia czasu, co nie jest jednak wygodne dla większości osób, preferujących randki internetowe. Tacy ludzie wolą: ulotnić się, czyli odejść bez słowa wyjaśnienia, zwodzić kogoś dla zabawy, rzadko odzywają się i ignorują wiadomości, a także zrywają z kimś dla własnej korzyści. Są to dość przykre, choć realne zjawiska, ale także niepokojące jest to, kiedy możesz dowiedzieć się, że wyżej wymienione trendy randkowe są na tyle popularne, iż zyskały swoje własne pojęcia. Być może posiadałaś w swoim życiu Tindera, ponieważ przez jakiś czas sądziłaś, że czeka tam na Ciebie ten jedyny, a jednak trafiałaś na toksyka, któremu nie było po drodze planowanie z Tobą wspólnego życia.

Okrutne trendy randkowe

Ludzie w sieci czują się wręcz anonimowo i zdecydowanie za pewnie, skoro korzystają z popularnych trendów w randkowaniu. Jakiś Marcin, który ma 26 lat i jest ze Szczecina, o ile podaje swoje prawdziwe dane osobowe, nie będzie miał wyrzutów sumienia, kiedy ni stąd ni zowąd przestanie się do Ciebie odzywać, bo coś mu nie podpasowało lub będzie widział Twoje zaangażowanie i pobawi się Tobą dla własnej satysfakcji, bo przecież nic nie obiecywał. Do okrutnych trendów randkowych zaliczamy: 

catfishing – osoba, z którą piszesz nie jest tą za którą się podaje, okłamuje Cię, i podszywa pod kogoś innego, a także jest zdolna do wyłudzenia od Ciebie Twoich danych, pieniędzy czy zdjęć, którymi później może się posłużyć,

pigging – posługuje się nim mężczyzna, który chce zadrwić sobie z kobiety, wybierając z grupki dziewczyn taką, która wcale mu się nie podoba, następnie podrywa ją i wystawia do wiatru,

sneating – ktoś może umówić się z Tobą na randkę do jakiejś restauracji, wybrać z karty najdroższe rzeczy i zmanipulować Cię poprzez kłamstwa w ten sposób, że to ty będziesz musiała za wszystko zapłacić, dzięki czemu Twój współtowarzysz będzie najedzony, a ty stracisz pieniądze. 

Oszustwa na portalach randkowych

Ten cały Maciek ze Szczecina, może wcale nie jest Maćkiem i ma z jakieś pięćdziesiąt lat, a ty, jeśli uwierzysz w jego bajeczki, bo przecież jest świetny do tego stopnia, że widzisz w kolorach Waszą wspólną przyszłość, możesz naprawdę narobić sobie w życiu niezłego szamba. Oszuści na portalach randkowych pojawiają się bardzo często, bo jest to wręcz idealne miejsce, żeby znaleźć sobie jakąś naiwną dziewczynę i wykorzystać jej dobro. Jeśli takie osoby owiną sobie Ciebie wokół palca, mogą zrobić totalnie wszystko. Wyślesz półnagie zdjęcia – opublikują je albo wykorzystają jako własne do swoich celów, podasz wszystkie swoje dane – okradną Cię, dojdzie do spotkania – będziesz mieć złamane serce lub przyjmiesz jeszcze gorsze tego konsekwencje, które mogą być naprawdę niebezpieczne. Strach pomyśleć, ile oszustów angażuje się w  randki internetowe, dlatego nie można wierzyć opisom, zdjęciom, a przede wszystkim na słowo, przecież to Internet, a w nim wszystkie chwyty są dozwolone.

Leave a Comment