: Autor: Patrycja Cieślak Komentarze: 0

Naprawdę dobrze jest usłyszeć od kogoś: ,,ładnie wyglądasz bez make – up’u’’. Pomimo to, większość kobiet i tak używa kosmetyków. Można by zatem rzec, że robienie makijażu, to ich codzienna rutyna.

Czy kiedykolwiek jednak zastanawiałaś się nad zaletami i wadami codziennego makijażu? Po porannym upiększeniu twarzy, panie widzą tylko efekt końcowy, dzięki któremu mogą bosko wyglądać. Czas, aby przyjrzeć się również negatywnym aspektom tegoż make – up’u. Poczytaj dalej, a poznasz jego plusy i minusy.

Poprawa wyglądu

Jest to oczywiście główna i najważniejsza zaleta noszenia makijażu. Malowanie się wyrównuje koloryt skóry, maskując przy tym niepotrzebne sińce, przebarwienia oraz wypryski. Make – up pozwoli także uwydatnić oczy, usta, a także inne Twoje atuty. Dzięki kosmetykom możesz zminimalizować także świecenie się. Dobrze zrobiony makijaż zagwarantuje Tobie świetny wygląd.

Działanie pielęgnujące

Drogerie są bogate w szeroki wybór produktów do codziennego makijażu. W zależności od ich składu, mogą one naprawdę pomóc Twojej cerze. Tlenek cynku, zawarty w różnego rodzaju podkładach, pozwala pozbyć się niechcianych niedoskonałości. Możesz zainwestować także w preparaty, które będą minimalizowały ryzyko ich występowania, jeśli jest to Twoja zmora. Niektóre z kosmetyków mają nawet działanie nawilżające.

Większa świadomość

Makijaż nie tylko sprawia przyjemność, która wynika z nieskazitelnego wygląduKiedy dopiero uczysz się robić make – up, jesteś dopiero na początku swojej drogi. Z czasem dopiero wybierasz coraz to lepsze produkty, dzięki czemu masz możliwość sprawdzić, które z nich sprawdzają się na Twojej skórze. Możesz porównywać preparaty, zmieniając je i zaopatrzyć się w te, które są najbardziej Tobie przychylne. Chcąc nie chcąc, zdobywasz także niezbędną dla siebie wiedzę na temat składników aktywnych i co rusz dowiadujesz się nowych rzeczy na temat kosmetyków.

Eksperymentowanie

Make – up to także sposób na wyrażenie siebie. Niektóre z nas wolą bardziej delikatny, innezaś mocno podkreślający np.: oczy. Kobiety bawią się kosmetykami, eksperymentując i ozdabiają swoją twarz. Niektóre z nich dorysowują pewne dodatki, takie jak np.: dłuższe kreski, piegi, pieprzyki oraz doklejają cyrkonie, aby błyszczeć bardziej. Tu nie ma granic możliwości, możesz dzięki temu wdrożyć się w kwestie makijażu, a nawet stać się od niego specjalistką, zarabiając na tym.

Uważaj…

Nie ma co ukrywać, że jeśli zrobisz makijaż, musisz być po prostu ostrożna. Nie ma mowy opodrapaniu się, podparciu. To sprawi, że Twoje dzieło rozmaże się lub odbije na jakimś materiale. Co jakiś czas, niezbędne jest także skontrolowanie tego jak się wygląda, czy aby na pewno nic się nie zepsuło. Latem większość kobiet rezygnuje z cięższych kosmetyków, ponieważ przez upały make – up po prostu spływa, na to też musisz uważać.

A co z czasem?

Robiąc make – up potrzebne jest także poświęcenie. Wiąże się to ze wstawaniem wcześniej, niż zwykle, aby ta kreska wyszła po prostu idealnie, żeby rzęsy były dobrze wytuszowane. Często jest tak, że się nie chce, bo pospałoby się trochę dłużej. Samo malowanie się zabiera sporo czasu, bo przecież trzeba poprawić coś, jeśli nie wyszło lub dociągnąć to i tamto dla lepszego efektu.

Koszt

Kosmetyki jak możesz się domyślać, wiążą się ze znaczną ilością wydanych pieniędzy. Może nie na początku, ale w późniejszym czasie, przy nabytym doświadczeniu, musisz być przygotowana na większe wydatki. Reklamy, promocje i nowości będą zachęcały do wypróbowania nowych produktów. Nic oczywiście nie jest na stałe, przyrząd do malowania się zepsuje, coś się skończy – trzeba kupić. Nieraz sama na pewno łapiesz się na kupowaniu np.: paletki droższej marki.

Starszy wygląd

Noszenie makijażu będzie wiązało się również z dojrzalszym wyglądem. Niekoniecznie, mając 24 lata i malując się, będziesz prezentować się, jakbyś miała ich 35, ale na pewno dodasz sobie kilku wiosen. To już jest kwestia tego jak kto lubi, choć myślę, że kobiety jednak wolą wyglądać młodziej. Często dziewczyny, które malują się przed osiągnięciem pełnoletności, wyglądają na starsze, ale to ich wybór. Zawsze też można zrezygnować z części kosmetyków, chociaż panie, które się malują, to jednak chcą ich nałożyć więcej, żeby było widać, więc jak tu żyć?

Małe podsumowanie

Widać, że nawet robienie codziennego makijażu ma swoje plusy i minusy. Czy trzeba codziennie się malować? To już jest Twoja decyzja. Warto zatroszczyć się i sprawdzić, co w danym wieku jest dla Twojej skóry właściwe: malowanie: jeśli tak – czego używać?, jeżeli nie – jak chronić? Przede wszystkim nie postępuj w ten sposób, aby pogorszyć stan cery, czytaj, śledź, dowiaduj się i obserwuj swoją twarz.

Sprawdź również: Trendy makijażowe – lato 2023

Leave a Comment