: Autor: Patrycja Cieślak Komentarze: 0

Może doświadczyłaś tego, gdy facet zdradził, a Twój związek został spisany na straty przez jego skok w bok. Dlaczego mężczyźni zdradzają? Czemu zdrada mężczyzny jest czymś powszechnym?

Założę się, że nawet jeśli żaden facet nie potraktował Cię w tak okropny sposób, to gdy słyszysz o podobnej sytuacji, zadajesz sobie powyższe pytania. Może nawet miewasz momenty, w których boisz się, że do takiej zdrady dojdzie. W tym artykule dowiesz się: dlaczego mężczyzna zdradza, poznasz powody, przez które facet decyduje się na taki czyn oraz różne podejścia panów do kwestii zdrady.

Dlaczego mężczyzna zdradza

Powodów, dla których mężczyzna zdradza jest tyle samo, ile usprawiedliwień odnośnie zdrady ze strony facetów, może sam urodził się w rodzinie gdzie nie miał przekazanych odpowiednich wzorców i dla niego zdrada nie jest czymś złym? Dlaczego mężczyźni zdradzają? Często możemy usłyszeć o sytuacjach, w których facet będąc w związku, zakochał się w innej kobiecie. Faceci zdradzają także podczas imprez, po spożyciu dużej ilości alkoholu i zwykle traktują to wtedy jako przygodę na jedną noc, którą wybrali świadomie albo nie pamiętają do końca jak do niej doszło i żałują. Kobieta może trafić również na takiego samca alfę, który zmienia partnerki jak rękawiczki, myśli tylko o zaspokojeniu swoich własnych potrzeb, a jego zachowanie, to czyste wyrachowanie bez skrupułów. 

Zdrada a oszustwa

Warto zauważyć, że facet który zdradza po prostu kłamie. Na zdradę nie istnieje ŻADNE usprawiedliwienie, przecież to był jego wybór. Dlaczego mężczyźni kłamią i zdradzają?Nie mają odwagi zakończyć tego, czego od dawna nie czują, brakuje im pewności siebie, aby przyznać, że zakochali się w kimś innym. Myślą również, że żona/ partnerka nie dowie się, a pozostawienie tego w tajemnicy daje im poczucie bezpieczeństwa, bo im się tak podoba i przecież nic takiego się nie dzieje.

Kryzys wieku średniego u mężczyzn a zdrada

Dlaczego facet zdradza? Jednych panów męczy zataczające się każdego dnia koło: praca, dom, rodzina, inni zaś są smutni i przygnębieni przez różne sytuacje życiowe lub miewają pociąg do alkoholu. Każdemu z nich jednak towarzyszy chęć zmiany szarej codzienności. Wielu panów chce przeżyć i doświadczyć czegoś nowego, zatracając się w kobietach i zdradzając. Traktują to jako oderwanie się od nudy i stałości w życiu, które ma za zadanie sprawić, że na nowo rozkwitną oraz wypełnią tym samym towarzyszącą im pustkę, bo nareszcie czują, że coś znaczą i są spełnieni.

Dlaczego mężowie zdradzają?

Nie może również zabraknąć wzmianki o tym, że mąż zdradza żonęDlaczego mężczyzna zdradza, skoro ma już w pełni ułożone życie? Niektórych panów przestaje fizycznie pociągać partnerka w pewnym wieku, więc szukają innej, młodszej kobiety, która da im więcej seksualnej satysfakcji. Facetów przerastają także problemy rodzinne, w których zazwyczaj poza żoną uczestniczą również i dzieci, więc myślą, że zdrada oraz idąca za tym ucieczka w inny związek, zmieni ich życie na lepsze. Niektórzy mężowie nie podejmują nawet prób rozwiązywania trudnych sytuacji i wolą zostawić swoje dotychczasowe życie oraz rozpocząć nowe z inną partnerką.

Facet po zdradzie

Nie musimy mieć do czynienia z mężczyzną, który posiada wybujałe ego i po zdradzie odchodzi bez słowa, przeprosin i wyrzutów sumienia. Taki facet nie nadaje się na towarzysza życia i od razu możemy dostrzec, że ani trochę nie zależało mu na kobiecie. Istnieją również przypadki, że facet, który zdradza naprawdę żałuje i robi wszystko dla kobiety, aby ta mu wybaczyła. Gołym okiem widać, że pomimo błędu jaki popełnił, nadal mu zależy. Może rzeczywiście była to tylko jedna noc, chwila zatracenia się w kimś równie atrakcyjnym i brak na tamten moment racjonalnego myślenia?

Sprawdź również: Portale randkowe – na jakie oszustwa jesteśmy narażone?

Leave a Comment