: Autor: Redakcja Komentarze: 0

Czasami warto sprawiać sobie samej prezenty czy znaleźć czas na domowe spa. Bywają momenty, że często nie mamy energii, miewamy gorsze humory czy czujemy niechęć do całego świata. Jeśli takie stany występuję w zbyt dużej intensywności – możemy wtedy podejrzewać u siebie stany depresyjne, jeśli jednak zdarzają nam się sporadycznie- powinnyśmy wspomóc się „umilaczami” czasu, dzięki którym od razu będziemy mieć siłę do działania i co najważniejsze – znacznie lepszy humor. Oto 6 rzeczy, które powinnaś robić, aby poczuć się lepiej! 

Muzyka, aby poczuć się lepiej

Muzyka przede wszystkim podnosi poziom serotoniny w naszym mózgu, dzięki czemu mamy lepszy nastrój. Często ulubiony kawałek dodaje nam energii i motywuje do działania. Kiedy wstajesz rano i masz ochotę wszystko rzucić i jak najprędzej wracać z powrotem do łóżka, nie zwlekaj, tylko puść ulubioną piosenkę! Natomiast, kiedy masz wolną chwilę – puść nastrojową muzykę, zamknij oczy i poczuj ją całą sobą. Kiedy Twoje ciało przejdą dreszcze podczas słuchania Twojej ulubionej jazzowej składanki – masz pewność, że osiągnęłaś zamierzony efekt relaksu.

Zakupy na poprawę humoru

Oczywiście, że nie powinnyśmy w ten sposób odreagowywać naszych niepowodzeń, lub odwrotnie – każdego sukcesu nagradzać zakupami, ale raz na jakiś czas mogą sprawić ogromną frajdę oraz odprężyć! Ważne jest, abyś sporządziła listę rzeczy, których potrzebujesz i przynajmniej, mniej więcej się jej trzymała. Wtedy wrócisz do domu z nowymi zdobyczami, ale bez potężnych wyrzutów sumienia.

Maseczki pomagają wyglądać i poczuć się lepiej

Twoja skóra Ci za nie podziękuje. Pewnie też zdarzają Ci się dni, kiedy Twój dom tętni życiem, a Ty chciałabyś gdzieś uciec, chociaż na te 15 minut. Ekspresowe zadbanie o cerę jest idealnym pretekstem. Sama, w łazience, z pięknie pachnącą maseczką na twarzy możesz przez kilka minut zebrać myśli i zregenerować siły. W dzisiejszych czasach na rynku jest ich ogrom. Możesz wybrać nie tylko zapach, teksturę, ale nawet zwierzątko, którego grafika została umieszczona na tak bardzo popularnych ostatnio maseczkach w płachcie.

Przygotowanie domowego ciasta

Nazywam to kuchenną terapią. Kiedy masz zły humor, nie do końca wiesz, co Cię drażni i na co masz ochotę – upiecz wtedy ciasto lub przygotuj pyszny deser. Nie tylko będziesz dumna z efektu i poczujesz swoją sprawczość, ale też sprawisz radość domownikom, a Twój dom wypełni zachwycający zapach, na przykład szarlotki. Podczas mieszania, ugniatania, formowania i odmierzania będziesz miała szansę ochłonąć z całego wiru dnia codziennego.

Nocna maska na oczy

Pewnie jesteś zaskoczona, że o niej wspominam. Jest niezwykle istotna, chociaż tak niepozorna. Przypuszczam, że Tobie również zdarzyły się kilka razy sytuacje, kiedy podczas nocowania w nowym hotelu dostałaś pokój z oknem wprost na latarnie. Ta latarnia może sprawić, że nie będziesz mogła zasnąć przez dobrych kilka godzin ze względu na bijące od niej światło. To tyczy się również sytuacji, kiedy Twój mąż pracuje w sypialni lub późnym wieczorem ogląda ulubiony serial, a Ty przez to nie możesz spać. Również wtedy nocna, materiałowa maska na oczy jest wybawieniem!

Olejki eteryczne

Działają pobudzająco, uspokajająco,poprawiają nam samopoczucie ulubionymi zapachami. Wystarczy, że dodasz kilka kropel ulubionego olejku do kąpieli lub wlejesz do kominka zapachowego, dzięki któremu będzie cudownie pachnieć w całym Twoim domu. Gwarantuję Ci, że Twój wieczór w kilka sekund stanie się dużo przyjemniejszy.

Leave a Comment