: Autor: Patrycja Mroczkowska Komentarze: 0

Trendy w makijażu zmieniają się nie tylko każdego roku, ale niemal co sezon. Raz modny jest delikatny makijaż, innym razem mocny make-up z wykorzystaniem wielu kosmetyków. Nie musimy wiernie podążać za trendami, każda z nas ma przecież swój własny, niepowtarzalny styl. Warto jednak je znać i trzymać rękę na pulsie, aby czerpać z nich inspirację i wykorzystywać je na własny użytek. Poznaj więc najnowsze trendy makijażowe

Postaw na naturę

Po latach noszenia grubych warstw makijażu i nastawienia na mocny mat, ten rok przyniósł wyraźną zmianę. Modny makijaż na lato 2023 to taki, który jest jak najbardziej zbliżony do natury. Najmodniejsze trendy tego sezonu to połączenie makijażu z pielęgnacją, dające efekt naturalnej, rozświetlonej cery. Koniec z ciężkimi, zapychającymi podkładami, grubą warstwą mocno matującego pudru i wysuszającymi, matowymi pomadkami do ust. Tego lata modny makijaż ma dbać o kondycję naszej skóry i podkreślać jej naturalne piękno. Make-up ma być komfortowy zarówno w wykonaniu, jak i noszeniu. Tak zwany make-up no make-up to hit tego roku. I to na pewno jeden z pozytywów, za który nasza skóra będzie nam wdzięczna. 

Róż i blask

Trendy makijażowe na lato 2023 obfitują w delikatność, świeżość i naturalność. Nie inaczej jest z modą na zaróżowione policzki i błysk na twarzy. Oba te elementy mają sprawić, aby nasza twarz wyglądała zdrowo i świetliście. Tak zwany glow make-up to hit tego sezonu. Im więcej błysku, tym lepiej. Obecnie rozświetlacza używa się nie tylko na szczyty kości jarzmowych, ale również na grzbiet i czubek nosa, łuk kupidyna, a nawet obojczyki. Często również, chociażby w przypadku makijaży na większe wyjścia, rozświetlacz zastępowany jest brokatem, aby błysk był jeszcze bardziej intensywny. Róż także święci obecnie triumfy i czasami wręcz wypiera niegdyś powszechnie stosowany bronzer. W tym sezonie twój makijaż na lato musi zawierać rozświetlacz oraz róż.

Zaszalej z kolorami

Wbrew pozorom, trendy w makijażu na lato 2023 nie ograniczają się do natury i stonowanych kosmetyków. O ile w makijażu twarzy w tym sezonie dążymy do naturalności, o tyle w makijażu oczu możemy sobie pozwolić na pełną dowolność i szaleństwo. Kolorowe cienie to hit tego lata, zarówno w festiwalowych makijażach, jak i w make-upie na co dzień. Kobiety coraz odważniej eksperymentują z różnymi odcieniami na powiekach, nie bojąc się odważnych i nietuzinkowych połączeń. Lato to idealny czas na wypróbowanie kolorowych cieni. W tym sezonie modne są również graficzne kreski wykonywane zarówno klasycznymi, czarnymi, jak i kolorowymi eyelinerami. Wyróżniający się, kolorowy makijaż oka to symbol lata 2023.

Usta w energetycznych kolorach 

Modny makijaż na ten sezon to kolory nie tylko na powiekach. Również w makijażu ust dokonała się pewna, znacząca zmiana. Mocno matowe pomadki w odcieniach nude odeszły w zapomnienie. Tego lata na ustach modne są soczyste kolory, takie jak wszystkie odcienie różu, zwłaszcza te bardziej intensywne, a także pomarańcz. Ponadto również na ustach króluje obecnie błysk. Na pomadkę w intensywnym odcieniu warto nałożyć błyszczyk, który nada wargom blasku. Jeśli zaś nie chcesz mocno podkreślonych ust, postaw na owocowe olejki lub pomadki ochronne o delikatnym zabarwieniu, które nie tylko nawilżą twoje wargi, ale także nadadzą im lekki, naturalny kolor.

Leave a Comment