: Autor: Katarzyna Kubeł Komentarze: 0

Zabiegi z kwasami są bardzo popularne w okresie zimowym. Taka kuracja polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. W efekcie zyskuje zupełnie ona nowy wygląd. Większość zabiegów z kwasami wykonuje się w okresie jesienno-zimowym ze względu na ich silne działanie. Warto też odpowiednio postępować przed i po wykonaniu kuracji, aby osiągnąć, jak najlepsze rezultatu. Co warto wiedzieć na temat zabiegów z kwasami?

Jak wyglądają zabiegi z kwasami?

Zabiegi z kwasami to rodzaj złuszczania naskórka, dzięki któremu można się pozbyć wielu niedoskonałości skóry. W trakcie zabiegu specjalista ocenia jej stan i bierze pod uwagę końcowe oczekiwania pacjenta. Na tej podstawie dobiera odpowiedni rodzaj kwasu i jego moc. Zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry z makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Następnie skóra zostaje odtłuszczona, a delikatne miejsca zabezpiecza się wazeliną. Dopiero na tak przygotowaną skórę nakłada się odpowiednią substancję aktywną. Czas trwania zabiegu jest ściśle kontrolowany przez specjalistę i uzależniony od wrażliwości skóry oraz problemu, z którym walczymy.

Komu poleca się zabiegi z kwasami?

Jak już wspomnieliśmy, zabiegi z kwasami polegają na złuszczaniu naskórka i skutecznie likwidują niedoskonałości cery. Dlatego poleca się je osobom, które walczą ze zmianami barwnikowymi takimi, jak piegi czy przebarwienia. Zabiegi z kwasami łagodzą też zmiany trądzikowe oraz zmniejszają widoczne ślady po wypryskach. Doskonale sprawdzą się również w przypadku osób, które walczą z oznakami starzenia. Zabiegi z kwasami świetnie regenerują skórę i minimalizują uszkodzenia powstające z wiekiem takie, jak zmarszczki czy brak jędrności oraz elastyczności.

Kremy do twarzy - zobacz ceny

Kiedy nie poleca się wykonania zabiegów z kwasami?

Zabiegów z kwasami o wysokim stężeniu nie należy przeprowadzać latem. Nie można też wykonać tego typu kuracji przez pół roku po krioterapii oraz leczeniu pochodnymi witaminy A. Do przeciwwskazań zalicza się również otwarte skaleczenia skóry oraz iniekcje. Zabiegów z kwasami nie wykonuje się też w czasie ciąży i karmienia piersią. Z kuracji należy też zrezygnować, gdy cierpimy na choroby autoimnunologiczne i skóry, a także w przypadku walki z ciężką postacią trądziku z otwartymi, ropnymi wykwitami.

Jak się przygotować do zabiegu?

Do zabiegów z kwasami powinniśmy się odpowiednio przygotować, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. Jak to zrobić? Na początku warto wybrać się na konsultację ze specjalistą, który będzie przeprowadzał zabieg. Wszystko dlatego, że w przypadku niektórych peelingów należy stosować kremy zawierające niższe stężenie kwasów (ok. 8-10%) przez 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu. Specjalista nas poinformuje, kiedy zachodzi taka konieczność i dobierze odpowiednie preparaty. Kosmetyki obniżają pH skóry, co sprawia, że zabieg z kwasami będzie bardziej efektywny. Taka praktyka pomaga też określić, czy nie cierpimy na nadwrażliwość na kwasy. Wówczas nie będziemy mogli poddać się kuracji. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się wykonywać depilacji, mikrodermabrazji, elektrolizy. Nie należy też stosować żadnych produktów drażniących skórę. Na zabieg z kwasami nie powinno się również wybierać bezpośrednio po ekspozycji skóry na słońce.

Jak postępować po zabiegu?

Ważne jest również postępowanie po zabiegu, od tego zależy bezpieczeństwo oraz stan naszej skóry. Przez miesiąc po zabiegu nie wolno opalać skóry i nawet w pochmurne dni musimy stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Należy pamiętać, że po zabiegach z kwasami skóra jest bardzo wrażliwa i słońce może ją podrażnić, a także wywołać kolejne przebarwienia. Konieczne jest również nawilżanie skóry – w tym celu najlepiej stosować krem emolientowy. Warto również korzystać z preparatów z witaminą C, które doskonale wzmacniają efekt peelingu chemicznego.

Leave a Comment